Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
277V пластични куќиште LED возач
277V пластични куќиште LED возач
277V пластични куќиште LED возач
277V пластични куќиште LED возач
 • 277V пластични куќиште LED возач
 • 277V пластични куќиште LED возач
 • 277V пластични куќиште LED возач
 • 277V пластични куќиште LED возач

277V пластични куќиште LED возач

  Единечната цена: USD 6.3 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE72WU-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

600x600 панел светло LED возач

HE72WU-01 е 72W 1.7A рејтинг напојување со PFC LED осветлување од IP20 со универзален влезниот напон од 100 ~ 277V AC. Оваа LED осветлување напојување има номинален излезен напон од 25-40V и номинален постојан напон од 1.2-1.7A. Единицата е спакувана во силна пластична кутија која дава IP20 рејтинг и го прави погоден за примена на услови за внатрешно осветлување.

Стандардните карактеристики на ова напојување со LED осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и единицата е дизајнирана да ги задоволува UL8750, TUV EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.panel light driver

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 88%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

Детали

Овој силен пластичен комплет возач е висок PFC, дизајниран за користење со нашиот постојан струен возач. Овој возач е оценет затворен простор од лесна но силна пластика со ласерска етикета. Дизајниран за панел светилка , овој драјвер е UL Listed и има одвоеност за нисконапонски и високонапонски жици во електрично куќиште. Се одликува со четири 0.20-инчни монтажни дупки за површинска монтажа и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно одржување на компатибилните уреди за напојување. HE72WU-01 се користи само со следните уреди за постојани струи:

· 1) 100-277Vac 25-40Vdc 500mA

· 2) 100-277Vac 25-40Vdc 750mA

· 3) 100-277Vac 25-40Vdc 1000mA

· 4) 100-277Vac 25-40Vdc 1200mA

5) 100-277Vac 25-40Vdc 1700mA


Спецификации на производот:

Излезен напон: 25-40V

Макс. Излезна моќност: 72W

Макс. Излезна струја: 700mA

Димензии: 157X52X32 mm

Ефикасност: 88%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC

72W предводени од панел светло Лед возач , Desigen за осветлување на светлосни панели со висока лумен, Led Power Source коло . Нејзиното куќиште е изработено од пластика, независен дизајн за излезната врска, погодна за северно-американски пазар.

72W led driver

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号