Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Изолиран LED Возач 50W 1.2A
Изолиран LED Возач 50W 1.2A
Изолиран LED Возач 50W 1.2A
Изолиран LED Возач 50W 1.2A
 • Изолиран LED Возач 50W 1.2A
 • Изолиран LED Возач 50W 1.2A
 • Изолиран LED Возач 50W 1.2A
 • Изолиран LED Возач 50W 1.2A

Изолиран LED Возач 50W 1.2A

  Единечната цена: USD 4.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE50WU-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Additional Info

Пакување: 75 парчиња / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Изолиран LED Возач 50W 1.2A

Поголема струја на струја ќе резултира со поголема светлина од ЛЕР, и исто така ќе бара поголема моќност за да ја изврши светлината. Напојувањето на панелите со најголема предност на панелите е 36V, HE50WU-01, е електронски конвертор на светлина кој може да го пренесе нашиот напон на напонот до 36V. Овој неутрализиран драјвер за предводени од возачот е погоден за редовни LED панели, со висок PF и ефикасност. најчесто се користи во затворен осветлување апликација.

constant current driver

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 88%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој.

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

Детали

Максималниот број на LED диоди што можете да ги извршите од еден возач се одредуваат со делење на максималниот излезниот напон на возачот од напредниот напон на LED-овите. HE50WU-01 е силен пластичен комплет за возач со висок PFC, дизајниран за користење со постојаната тековна верзија на возачот со води . Овој електронски прилагодлив преносен конвертор е изработен од лесна но силна пластика со ласерска етикета за печатење. предводен од трансформаторот е UL Listed и има одвоеност за нисконапонски и високонапонски инсталации во електрично куќиште. Таа има четири 0.20 инчи за монтирање на површинска монтажа и е дизајнирана со монтирани дупки за безбедно одржување на компатибилните уреди за напојување. HE50WU-01 се користи само со следните драјвери за постојани струи:

· 1) 100-277Vac 25-40Vdc 500mA

· 2) 100-277Vac 25-40Vdc 750mA

· 3) 100-277Vac 25-40Vdc 1000mA

· 4) 100-277Vac 25-40Vdc 1200mA

5) 100-277Vac 25-40Vdc 1700mA


Спецификации на производот:

Излезен напон: 25-40V

Макс. Излезна моќност: 50W

Макс. Излезна струја: 1200mA

Димензии: 135X46X32 mm

Ефикасност: 88%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC


Ако количеството на потребни LED-драјвери е помало од полн ролна, ние им нудиме на клиентите многу наши производи во панели, лента или поединечни количини што ќе ви помогнат да го избегнете непотребниот вишок.

Покрај тоа, ние им нудиме на нашите клиенти единствена обврзувачка програма за инвентар дизајнирана да ги елиминира потенцијалните проблеми кои би можеле да произлезат од непредвидливото снабдување со производи кои содржат сурови метали и производи со долги или непредвидливи временски периоди. Разговарајте со најблискиот факултет на Фахолд, за да можете да дознаете повеќе за тоа како можете да избегнете можни недостатоци.

constant current driver


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号