Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
600x600 панел светло LED возач
600x600 панел светло LED возач
600x600 панел светло LED возач
 • 600x600 панел светло LED возач
 • 600x600 панел светло LED возач
 • 600x600 панел светло LED возач

600x600 панел светло LED возач

  Единечната цена: USD 3.7 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE40WU-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Additional Info

Пакување: 75 парчиња / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

600x600 панел светло LED возач


Серијата HE40WU-01 е 40W LED-драјвер за LED светилка, LED светилка за плафон, LED панел со UL сертификат, кој работи од 100VAC до 277VAC влез со актер со висока моќност. овој модел има запаливо запазување на куќиштето за компјутер, и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска и пренапонска заштита. Овој недимплатлив волан за возачи предводени од пластични куќишта е погоден за редовни LED панели, со висок PF и ефикасност. најчесто се користи во затворен осветлување апликација.


current Led

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 87%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој.

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

Детали

Овој силен пластичен комплет возач е висок PFC, дизајниран за користење со нашиот постојан струен возач. Овој возач е оценет затворен простор од лесна но силна пластика со ласерска етикета. Дизајниран за инсталација на изведувач, предводен трансформатор овој драјвер е UL Listed и има одвоеност за нисконапонски и високонапонски жици во електрично куќиште. Се одликува со четири дупки за монтирање на површина од 0,20 инчи за површинска монтажа и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно одржување на компатибилните уреди за напојување. HE30WU-01 е за употреба само со следните уреди за постојани струи:

· 1) 100-277Vac 25-40Vdc 500mA

· 2) 100-277Vac 25-40Vdc 750mA

· 3) 100-277Vac 25-40Vdc 1000mA

· 4) 100-277Vac 25-40Vdc 1200mA

5) 100-277Vac 25-40Vdc 1700mA


Спецификации на производот:

Излезен напон: 25-40V

Макс. Излезна моќност: 40W

Макс. Излезна струја: 1000mA

Димензии: 115X41X28 мм

Ефикасност: 87%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC

40W предводени од панел светлата Лед возач , Desigen за светлосни панели со LED светло со висока лумен, Led Power Source коло и затемнување. Нејзиното куќиште е изработено од строги пластик, независен дизајн за излезната врска, погоден за северно-американски пазар.

led power source

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号