Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач > 5-годишна гаранција 30W 700MA постојан струен возач
5-годишна гаранција 30W 700MA постојан струен возач
5-годишна гаранција 30W 700MA постојан струен возач
5-годишна гаранција 30W 700MA постојан струен возач
5-годишна гаранција 30W 700MA постојан струен возач
 • 5-годишна гаранција 30W 700MA постојан струен возач
 • 5-годишна гаранција 30W 700MA постојан струен возач
 • 5-годишна гаранција 30W 700MA постојан струен возач
 • 5-годишна гаранција 30W 700MA постојан струен возач

5-годишна гаранција 30W 700MA постојан струен возач

  Единечната цена: USD 3.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE30WU-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Additional Info

Пакување: 75 парчиња / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

5-годишна гаранција 30W 700mA постојано струја возач

LED светодиоден панел , висококвалитетен PFC и извонреден пластичен комплет водич за напојување кој е во согласност со електричните кодови за кои е потребна силна пластика за одвојување на жици и нисконапонски жици. Високо ниво на безбедност, со заштита од краток спој, но исто така и за намалување на светлината и за не-затемнување на возачот.

led converter

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 87%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој.

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

Детали

Овој силен пластичен комплет возач е висок PFC, дизајниран за користење со нашиот постојан струен возач . Оваа разводна кутија е NEMA 1 отценети затворен комплет направен од лесна, но силна пластика со Ласерско печатење етикета. Дизајниран за инсталација на изведувачи, овој возач е UL Listed и има одвоеност за нисконапонски и високонапонски жици во електрично куќиште. Се одликува со четири дупки за монтирање на површина од 0,20 инчи за површинска монтажа и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно одржување на компатибилните уреди за напојување. HE30WU-01 е за употреба само со следните уреди за постојани струи:

· 1) 100-277Vac 25-40Vdc 500mA

· 2) 100-277Vac 25-40Vdc 750mA

· 3) 100-277Vac 25-40Vdc 1000mA

· 4) 100-277Vac 25-40Vdc 1200mA

5) 100-277Vac 25-40Vdc 1700mA


Спецификации на производот:

Излезен напон: 25-40V

Макс. Излезна моќност: 30W

Макс. Излезна струја: 750mA

Димензии: 115X41X28 мм

Ефикасност: 87%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC

80W предводени од светлосни панели Лед возач , Desigen за светлосни панели со LED светло , светло за тревожење и трепкање . Нејзиното куќиште е изработено од челик и железо, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.

LED POWER DRIVER

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号