Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
80W предводена панел осветлува драјв возач
80W предводена панел осветлува драјв возач
80W предводена панел осветлува драјв возач
80W предводена панел осветлува драјв возач
 • 80W предводена панел осветлува драјв возач
 • 80W предводена панел осветлува драјв возач
 • 80W предводена панел осветлува драјв возач
 • 80W предводена панел осветлува драјв возач

80W предводена панел осветлува драјв возач

  Единечната цена: USD 8.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN80W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

80W предводени од светлосен панел светилки

LED напојување , висок PFC и солиден железен комплет водич трансформатор смазнувачки возач кој е во согласност со електрични кодови кои бараат разводни кутии за одделни домаќинства и нисконапонски жици. Со зголемување на барањата за нивоата на безбедност, а потоа на пазарот во Северна Америка не е дозволено жици да бидат изложени, така што произведувањето на возачот за возачки водилки , предводени од возачот ic. Високо ниво на безбедност, со заштита од краток спој, но исто така, не-затемнување водич возачот.

power led driver

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 88%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на диммирање, мазна, без треперење

· Заштита: краток спој.

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

Детали

Куќиштето HN-Junction е високо PFC, цврсто куќиште од железо дизајнирано за употреба со нашиот постојан струјно управувач . Оваа разводна кутија е NEMA 1 отценети затворен ограден од лесен, но силно железо со заштитна завршница со црна боја. Дизајниран за инсталација на изведувачи, оваа разводна кутија е ULListed и има одвоеност за нисконапонски и високонапонски инсталации во електрично куќиште. Се одликува со четири дупки за монтирање на површина од 0,20 инчи за површинска монтажа и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно одржување на компатибилните уреди за напојување. HN-Junction Box е за употреба само со следните драјвери за постојана струја:

· 1) 100-347Vac 25-42Vdc 1300mA

· 2) 100-347Vac 25-42Vdc 1100mA

· 3) 100-277Vac 25-40Vdc 1500mA

· 4) 100-277Vac 25-40Vdc 2000mA


Спецификации на производот:

Излезен напон: 25-40V

Макс. Излезна моќност: 80W

Макс. Излезна струја: 2000mA

Димензии: 188x86x33 mm

Ефикасност: 89%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P

80W предводени од светлосни панели Лед возач , Desigen за светлосни панели со LED светло , светло за тревожење и трепкање . Нејзиното куќиште е изработено од челик и железо, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.

led driver ic

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号