Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач > LED напојување, LED трансформатор за панел светла
LED напојување, LED трансформатор за панел светла
LED напојување, LED трансформатор за панел светла
LED напојување, LED трансформатор за панел светла
LED напојување, LED трансформатор за панел светла
LED напојување, LED трансформатор за панел светла
 • LED напојување, LED трансформатор за панел светла
 • LED напојување, LED трансформатор за панел светла
 • LED напојување, LED трансформатор за панел светла
 • LED напојување, LED трансформатор за панел светла
 • LED напојување, LED трансформатор за панел светла

LED напојување, LED трансформатор за панел светла

  Единечната цена: USD 6.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN60W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот


Fahold LED понудата на возачот е дизајнирана за енергетски ефикасни, долготрајни, висококвалитетни, професионални примени за осветлување. Вклучувајќи широк спектар на LED диоди што се преклопуваат и може да се прилагодат, тие може да се користат како дел од едноставниот систем за осветлување или поголемите системи за управување со згради.led driver power supply

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 88%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на диммирање, мазна, без треперење

· Заштита: краток спој.

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

Детали

Кутијата HN-Junction е висока PFC, цврста обвивка од железо дизајнирана за употреба со нашата постојана струја


Спецификации на производот:

Излезен напон: 25-40V

Макс. Излезна моќност: 60W

Макс. Излезна струја: 1500mA

Димензии: 188x86x33 mm

Ефикасност: 88%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P

Лед возач 60W , Desigen за светлосни панели со LED светло, без треперење и затемнување со затемнување. Нејзиното куќиште е изработено од челик и железо, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.

led driver 60W

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号