Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач > 36W постојан струј LED индикатор за светла на панелот
36W постојан струј LED индикатор за светла на панелот
36W постојан струј LED индикатор за светла на панелот
36W постојан струј LED индикатор за светла на панелот
36W постојан струј LED индикатор за светла на панелот
 • 36W постојан струј LED индикатор за светла на панелот
 • 36W постојан струј LED индикатор за светла на панелот
 • 36W постојан струј LED индикатор за светла на панелот
 • 36W постојан струј LED индикатор за светла на панелот

36W постојан струј LED индикатор за светла на панелот

  Единечната цена: USD 4.8 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HN45W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Постојан LED индикатор за светло за панел

Оваа железната кутија 0-10V светодиоден возач од 45W, која работи многу добро на неговата големина, подобро дисипација на топлина, 0-10V затемнување од 0-100%, е полесно за електричар, особено за големите раце да работат. Тоа е претходен избор за ЛЕР панел и ЛЕР трофер. Возач со LED панел , A High PFC и нерамномерно затворање на железо кое е во согласност со електричните кодови за кои се потребни разводни кутии за да се одделат жици и нисконапонски жици. Со зголемување на барањата за нивоата на безбедност, а потоа и на пазарот во Северна Америка не дозволува жици да бидат изложени, така што производството на Junction кутија предводена од возачот. Високо ниво на безбедност, со заштита од краток спој, но исто така го намалуваат и не затемнуваат возач.

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 88%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на диммирање, мазна, без треперење

· Заштита: краток спој.

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

Детали

Куќиштето HN-Junction е високо PFC, цврсто куќиште од железо дизајнирано за употреба со нашиот постојан струјно управувач . Оваа разводна кутија е NEMA 1 отценети затворен ограден од лесен, но силно железо со заштитна завршница со црна боја. Дизајниран за инсталација на изведувачи, оваа разводна кутија е ULListed и има одвоеност за нисконапонски и високонапонски инсталации во електрично куќиште. Се одликува со четири дупки за монтирање на површина од 0,20 инчи за површинска монтажа и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно одржување на компатибилните уреди за напојување. HN-Junction Box е за употреба само со следните драјвери за постојана струја:

· 1) 100-347Vac 25-42Vdc 1300mA

· 2) 100-347Vac 25-42Vdc 1100mA

· 3) 100-277Vac 25-40Vdc 1500mA

· 4) 100-277Vac 25-40Vdc 2000mA

led panel lights driver

Спецификации на производот:

Излезен напон: 25-40V

Излезна моќност: 45W

Димензии: 188x86x33 mm

Ефикасност: 88%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P

LED Панел светла Возач , Desigen за светлосни панели со LED светло, без треперење и затемнување со затемнување. Нејзиното куќиште е изработено од челик и железо, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.

led panel lights driver

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号