Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED панел свети возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

LED панел свети возач

Категории на производи од LED панел свети возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Возач за LED светла , Возач на тркалезен панел добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед трансформатор R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина LED панел свети возач Добавувачи

LED панел светилки возачот


LED Панел светла, како еден заштеда на енергија светла во секојдневниот живот, стана се повеќе и повеќе популарен во светот. Ние дизајниравме предводен возач за овој тип светла: 12W, 18W, 21W, 24W, 36W, 48W, 72W, 85W, 95W и др. Според различна примена, напонот на домаќинството во различни земји и различното користење на околината, дизајниравме соодветен начин за овие различни ситуации.

Нашиот предводени светла за возачи беше направен од друг случај: алуминиум, железо, пластични и др. Со влезните и излезните терминали, лесно се инсталираат, особено за сериите сертифицирани од Класа P, да се комбинираат со веќе сертифицираните светилки, а потоа да заштедите многу трошоци!

Параметар:

Влезен напон: 100-277vac / 100-240vac / 100-130vac / 180-240vac / 100-347V

излезен напон: 25-40vdc / 27-42vdc / 35-45vdc / 50-70vdc / 12Vdc / 24vdc
струја: 100mA-8000mA.
Фактор на моќност:> 0.9
Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI / Traic.
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.
LED Panel lights driver


ЧПП:

Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?

Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?

Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.


Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号