Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED линеарни светла возач > Линеарен водич за возач со моќност од 100W кој може да се потопува со 24V предводен возач
Линеарен водич за возач со моќност од 100W кој може да се потопува со 24V предводен возач
Линеарен водич за возач со моќност од 100W кој може да се потопува со 24V предводен возач
 • Линеарен водич за возач со моќност од 100W кој може да се потопува со 24V предводен возач
 • Линеарен водич за возач со моќност од 100W кој може да се потопува со 24V предводен возач

Линеарен водич за возач со моќност од 100W кој може да се потопува со 24V предводен возач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,D/P,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 12 Денови

Основни информации

Модел бр.: HR100W-02-024

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Producer: Fahold

Type: Constant Voltage

Efficiency: 91%

Dimension: 372*39*28 Mm

Sample: Available

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Land

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали

Fahold LED-драјверите многу успешно го решаваат компатибилниот проблем помеѓу флуоресцентни светилки и LED светилки. Тие се широко користени со различни видови на систем за намалување на капацитетот за контрола на LED таванско светло, LED вградна светилка, LED панел светла, LED wallwashers, LED ленти светла и така натаму. Нашите 0-10V / 1-10V затемнувачи ја поддржуваат и линеарната и логаритамската крива на затемнување, со што се смалуваат светлата многу лесно и се компатибилни со разни познати системи за контрола на осветлување, како што се Lutron, Dynalite, Schneider, Clipsal, Osram, Philips, ABB и така натаму .


HR100W-02-24V, специјално дизајниран за ленти со постојано напонско напојување, прилагодени линеарни светла, за работа со општите линеарни осветлување. Постојан напон 24V Без треперење 0-10V / PWM / RX за зацврстување LED Возач Слим 100W 4000mA , со моќност од 100W, UL, FCC, CE, широк напон од непропустлив дизајн. Единиците се погодни за лесни ленти и линеарно осветлување. Други стандардни карактеристики на опсегот, вклучувајќи 100-277V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

24v led driver24v led driver


Спецификации на производот:

Излезен напон: 24V

Макс. Излезна моќност: 100W

Макс. Излезна струја: 4000mA

Димензии: 372x39x28mm

Ефикасност: 90%

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 277V

Сертификат: UL, FCC, CE

H100W-02-24, 24 V 100W LED драјвер константен напон се регулира со потенциометар возачот, треперење бесплатно 0 / 1-10V / PWM / RX затемнување, линеарна решенија за осветлување, Desigen за висок лумен Линеарна светла и висок квалитет LED ленти. Возач за заштеда на енергија. Неговото куќиште е изработено од долг облик на железо, независен дизајн за излезната врска, погодна за европскиот пазар и северноамериканскиот пазар.


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED линеарни светла возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号