Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
20W 42V Три-доказ LED светло возач TUV
20W 42V Три-доказ LED светло возач TUV
20W 42V Три-доказ LED светло возач TUV
 • 20W 42V Три-доказ LED светло возач TUV
 • 20W 42V Три-доказ LED светло возач TUV
 • 20W 42V Три-доказ LED светло возач TUV

20W 42V Три-доказ LED светло возач TUV

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 100 Piece/Pieces
  Време на испорака: 10 Денови

Основни информации

Модел бр.: HS20W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Maximum Power: 20W

Output Voltage: 42V

Dimension: 205x30x20 Mm

PF: >0.9

THD: <15%

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Детали за производот
Возачот предводена од HS20W-01 е дизајниран за линеарно светло, линеарно светло за високо засејување, трофер, светло за патеката итн., За работа со општо линеарни осветлување. кој работи од влез од 100VAC до 240VAC со актер со висока моќност. овој модел е со метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување, може да се користи за опасни прилики.

Карактеристики и придобивки
• Висока ефикасност, висока моќност фактор, низок THD;
• Возач без фликер
• Влезен напон (AC100-240V);
• Заштита од краток спој,
Пренапонска заштита, заштита од преоптоварување;
• Долг работен век> 50000 часа
• SELV безбедно излез дизајн.

• TUV RCM CE CB сертификати.

Tri-proof LED Light DriverTri-proof LED Light Driver

20W 42V Три-доказ LED светло возач TUV

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED линеарни светла возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号