Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Линеарен светлосен управувач TUV Linear 11500MA
Линеарен светлосен управувач TUV Linear 11500MA
Линеарен светлосен управувач TUV Linear 11500MA
Линеарен светлосен управувач TUV Linear 11500MA
 • Линеарен светлосен управувач TUV Linear 11500MA
 • Линеарен светлосен управувач TUV Linear 11500MA
 • Линеарен светлосен управувач TUV Linear 11500MA
 • Линеарен светлосен управувач TUV Linear 11500MA

Линеарен светлосен управувач TUV Linear 11500MA

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HS45W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 3 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-240V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, RoHS, ISO, CB

Dimension: 278*30.5*23mm

PF: 0.93

Efficiency: 88%

Output Current: 1150ma

Output Voltage: 27-42v

Certified: TUV RCM CB CE

Additional Info

Пакување: 60PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Детали

HS45W-01 , специјално дизајниран за внатрешна употреба и комерцијални апликации (Линеарно светло, линеарно висококвалитетно, трофејно, светло за следење) за работа со општите линеарни осветлување .

кој работи од влез од 100VAC до 240VAC со актер со висока моќност. овој модел има метален случај и вклучува краток спој, пренапонска струја, пренапонска заштита и заштита од оптоварување.Карактеристики и придобивки

• Висока ефикасност, висока моќност фактор, низок THD;

• Возач без фликер

Влезен напон (AC100-2 40V);

Заштита од краток спој,

Пренапонска заштита, заштита од преоптоварување;

• Долг работен век> 50000 часа

• SELV безбедно излез дизајн.

TUV RCM CE CB сертификати.

HS45W01

HS45W02

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED линеарни светла возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号