Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло
30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло
30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло
30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло
 • 30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло
 • 30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло
 • 30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло
 • 30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло

30W 750mA тенок воден драјвер за линеарно светло

  Единечната цена: USD 4.8 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HR30W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, CB, FCC

Additional Info

Пакување: 60PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Детали

HW45W-02 серија, специјално дизајнирана за внатрешна употреба, за работа со општите апликации за LED осветлување. Треперење бесплатно 0-10V DIMM ИНГ LED драјвер 45W 1100mA, со моќност спектар на 30W да 45W, TUV, RCM, CB, CE согласност, широк напон излез на не водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за ниско ватливи светилки. Други стандардни карактеристики на опсегот се 100-240 (100-277) V , заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Лесни

· Едноканален излез, излезно ниво на струја.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 240VAC

· Висока ефикасност до 87%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

0-10v предводени од затемнување

Спецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 45W

Макс. Излезна струја: 1100mA

Димензии: 135x46x32mm

Ефикасност: 87%

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 240 / 277V

Сертификат: TUV, RCM, CE

HW45W-02, без фликери 0-10V затемнување, Desigen за високи лумени предводени од пареа, европска апликација на пазарот. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED линеарни светла возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号