Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED линеарни светла возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

LED линеарни светла возач

Категории на производи од LED линеарни светла возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Линеарно осветлување возач , Утра тенок возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Ул R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина LED линеарни светла возач Добавувачи

LED линеарни светла возачФахолд, 8 годишна компанија носи светлина енергија во вашиот живот со осветлување на вашите канцеларии, фабрики, магацини, трговски центри, аеродроми, итн со своите висококвалитетни LED Линеарни осветлување производи и решенија. LED Линеарно осветлување излегува пред неколку години, ја гледаме моќта на линеарни решенија за осветлување, па со текот на годините го инноватираме нашиот Utra slim возач за овие производи за да ви дадеме здрава средина со ниска употреба на јаглерод со ниска потрошувачка на енергија. Примена: LED светло кутии, предводени од линеарни светла, предводени од трофеи и др.

LED Линеарни светла за возач Специфично за линеарни светла, за возач во затворен простор за водонепропустна, константна струја со обвивка од алуминиум / железо со функција за затемнување од 0-10V / PWM / RX / dali. Фликер слободен и SELV безбедност излез дизајн, UL / FCC / TUV / RCM / CB / CE сертифициран. Европа и Северна Америка.

Параметар:

Влезен напон: 100-277V / 100-240V

Излезен напон: 25-40V / 12V / 24V

Струја: 100-1800mA / 2500mA / 5000mA

Фактор на моќност:> 0,95

THD: <15%

Диммирање: 0-10V / PWM / RX / Дали

led linear driver

led linear lights driver


ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号