Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED линеарна светилка возач AC DC конвертор
 • LED линеарна светилка возач AC DC конвертор

LED линеарна светилка возач AC DC конвертор

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-55H-054B

Brand: Fahold

Tc: 90°C

Reted Input Voltage: 100-277Vac

Rated Output Current (at 230 V, 50 Hz): 0.7-1.3A

Turn On Time (at 230 V, 50 Hz, Full Load): 1.5S

Warranty: 5 Years

Current Accuracy: + -3%

Size: 163*48*33mm

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис:

Серијата FD-55H-xxxB работат од влезниот опсег од 90 ~ 305 Vac. Овие единици ќе обезбедат до 1.3A излезна струја и максимален излезен напон од 54 V за максимална излезна моќност од 55 W. Тие се дизајнирани да бидат високо ефикасни и високо сигурен. Стандардните карактеристики вклучуваат контрола на затемнување, заштита од гром, пренапонска заштита, заштита од краток спој и над-температура заштита.

Одлична:

Висока ефикасност (до 91%)

Активна корекција на фактор на моќност (обично 0,99)

Постојан моментален излез

Контрола на затемнување

Заштита од гром

Водоотпорен (IP67)

Општа заштита: OVP, SCP, OTP

Во согласност со UL8750 & EN61347 Правила за безбедност

Апликација:

движечки знаци

Осветлување

LED-базирани декоративни осветлување

LED-базирано архитектонско осветлување

ЛЕР фаза и театар осветлување

LED електронски дисплеи

Спецификација:

Влезен напон 90 ~ 305 Vac

Влезна фреквенција 47 ~ 63Hz

Влезен напон Макс 1.3A / 100Vac 0.6A / 220Vac, полн товар

Мотор со струја 50A / 230Vac 25 ° C, ладен старт

Струја на истекување 1 mA при 277Vac 50Hz влез

Фактор на моќност 0,99 / 110Vac 0,96 / 220Vac

Ripple & Noise 3% од напон

Регулирање на линијата 5%

Регулирање на оптоварување 5%

Управување со диммирање Работење преку потенциометар или од влезен сигнал од 1 - 10 Vdc

Четири препорачани имплементации

Режим за заштита од напон за заштита од напон. Напојувањето со енергија ќе се врати во нормална работа откако ќе се исклучи / исклучи.

За заштита на температурата 110 ° C

Заштита од краток спој Не се јавува штета кога излезот работи во услови на краток спој.

Напојувањето на напојувањето автоматски ќе се опорави кога ќе се отстрани состојбата на дефектот.

Работна температура -35 ° C ~ + 70 ° C

Работна влажност од 10% до 100% RH

Температура на складирање, влажност -40 ° C ~ + 85 ° C, 5% до 100% RH

Стандарди за безбедност EN 61347-1, EN61347-2-13, UL8750

Усогласеност со UL1310 Класа 2, UL1012 UL935, CAN / CSA-C22.2 Бр. 0,

CSA-C22.2 Бр. 107.1, CSA-C22.2 Бр. 250.0

EMC Усогласеност со EN 55015, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61547,

EN 61000-4-2, 3, 4, 6, 8, 1-1

MTBF 350.000 часа 110Vac влез, 80% оптоварување и 25 ° C амбиентна температура (MIL-HDBK-217F)

Живот 100.000 часа на амбиентална температура од 45 ° C

Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > LED Линеарно Висока Залив Светла Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号