Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Возач | LED Linear High Bay за складиште осветлување
Возач | LED Linear High Bay за складиште осветлување
Возач | LED Linear High Bay за складиште осветлување
 • Возач | LED Linear High Bay за складиште осветлување
 • Возач | LED Linear High Bay за складиште осветлување
 • Возач | LED Linear High Bay за складиште осветлување

Возач | LED Linear High Bay за складиште осветлување

  Единечната цена: USD 14 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-160H-054B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W, 101 - 200W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, FCC

Safety Standard: UL Certificate

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Детали

FD-160H-054B, Алуминиумска кутија за возачот LED дизајнирана за линеарни високи задни светла. Фликерот слободен 0-10V затемнување LED Возач 150W 100-5000mA, UL, CB, CE согласност, широк напон излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за Linear High Bay Fitting, 150W . Други стандардни карактеристики на опсегот се 100-277V, алуминиумско куќиште и заштита од краток спој, преку оптоварување и термички до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на диммирање, мазна, без треперење

· Заштита: краток спој.


Спецификации на производот:

Излезен напон: 24-38 / 30-42 / 36-54 / 65-115V

Излезна моќност: 150W

Струја: 100-5000mA

Димензии: 216x66x38mm

Ефикасност: 93%

Encironment / IP рејтинг: отворено / отворено / IP67

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC

Серијата FD-xH е модерен возач со висок степен на квалитет, алуминиумско куќиште, IP67 / IP65 дизајн за внатрешни или надворешни инсталации. Со вградена активна PFC функција, комплетна заштита и безбедносни сертификати (UL, CB, CE, EMC, ENEC). Вградена 3 во 1 функција за затемнување за Б-тип (0 ~ 10V / PWM / Отпорност), 5 години гаранција. Апликации: LED Линеарно осветлување, LED архитектонско осветлување, LED прожектор. Ова напојување во комбинација со конектори обезбедува пријатна и наметлива естетика со уникатен и функционален дизајн кој ја комбинира модерната естетика со моќта на високо квалитетен производ.

Round Pendant High Bays Driver


Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > LED Линеарно Висока Залив Светла Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号