Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на индустриско осветлување > LED Линеарно Висока Залив Светла Возач > IP67 Три доказ Линеарен предводен засилувач за светло
IP67 Три доказ Линеарен предводен засилувач за светло
IP67 Три доказ Линеарен предводен засилувач за светло
IP67 Три доказ Линеарен предводен засилувач за светло
 • IP67 Три доказ Линеарен предводен засилувач за светло
 • IP67 Три доказ Линеарен предводен засилувач за светло
 • IP67 Три доказ Линеарен предводен засилувач за светло

IP67 Три доказ Линеарен предводен засилувач за светло

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-100H-054

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range, 100-277V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, FCC

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот


Линеарни High Bay возач серија

Fahold LED дигитално возач со висока ефикасност и долг животен век, гаранција од 5 години.

Линеарната серија на висококвалитетни драјвери е совршено решение за паркирање на отворено, осветлување на површината или поплави. Линеарно, високо-беј ледело, Телото нуди линеарен, аеродинамичен дизајн со извонредна ефикасност на системот, способност за топлотно зрачење и издржливост за брутални работни средини.Спецификации на производот:

Излезен напон: 24-38 / 30-42 / 36-54 / 45-76 / 72-143V

Излезна моќност: 100W

Струја: 500-3300mA

Димензии: 176x66x38mm

Ефикасност: 93%

Encironment / IP рејтинг: отворено / отворено / IP67

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P

Вградена активна PFC функција

100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

120W LED Linear High Bay Driver


Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > LED Линеарно Висока Залив Светла Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号