Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Ултра светла 100W LED линеарна High Bay возач
Ултра светла 100W LED линеарна High Bay возач
Ултра светла 100W LED линеарна High Bay возач
 • Ултра светла 100W LED линеарна High Bay возач
 • Ултра светла 100W LED линеарна High Bay возач
 • Ултра светла 100W LED линеарна High Bay возач

Ултра светла 100W LED линеарна High Bay возач

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-100H-054

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range, 100-277V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, FCC

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот


Линеарни High Bay возач серија

Fahold LED дигитално возач со висока ефикасност и долг животен век, гаранција од 5 години.

Линеарната серија на висококвалитетни драјвери е совршено решение за паркирање на отворено, осветлување на површината или поплави. Линеарно, високо-беј ледело, Телото нуди линеарен, аеродинамичен дизајн со извонредна ефикасност на системот, способност за топлотно зрачење и издржливост за брутални работни средини.Спецификации на производот:

Излезен напон: 24-38 / 30-42 / 36-54 / 45-76 / 72-143V

Излезна моќност: 100W

Струја: 500-3300mA

Димензии: 176x66x38mm

Ефикасност: 93%

Encironment / IP рејтинг: отворено / отворено / IP67

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P

Вградена активна PFC функција

100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

LED Slim Linear High Bay


Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > LED Линеарно Висока Залив Светла Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号