Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED линеарно ниско / високо засилувач
LED линеарно ниско / високо засилувач
LED линеарно ниско / високо засилувач
 • LED линеарно ниско / високо засилувач
 • LED линеарно ниско / високо засилувач
 • LED линеарно ниско / високо засилувач

LED линеарно ниско / високо засилувач

  Единечната цена: USD 18.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-80H-054B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range, 100-277V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, FCC

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Линеарни High Bay возач серија


LED диммиран драјвер со висока ефикасност и долг животен век, гаранција од 5 години.


Fahold OEM има посветен тим од домашни инженери и дизајнери со искуство за креирање на LED-драјвери и LED извори на светлина за да ги специфицирате, осигурувајќи дека тие ќе се исполнат со индустриски стандарди и ќе ги одржуваат нашите нивоа на квалитет и крај. Услугата Fahold OEM овозможува нашите производи да бидат прилагодени на вашите потреби; ние го надгледуваме секој чекор од процесот, често помагајќи да се намалат сопствените инженерски трошоци и да се скрати времето на пазарот на вашиот производ.

Линеарната серија за возачи со високи серии е совршено решение за паркирање на отворено, осветлување на површината или поплави. Телото нуди линеарен, аеродинамичен дизајн со извонредна ефикасност на системот, способност за топлотна радијација и издржливост за брутални работни средини.Спецификации на производот:

Излезен напон: 24-38 / 30-42 / 36-54 / 65-115V

Излезна моќност: 80W

Струја: 100-2600mA

Димензии: 152x66x38mm

Ефикасност: 90%

Encironment / IP рејтинг: отворено / отворено / IP67

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P

Вградена активна PFC функција

100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

linear high bay

Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > LED Линеарно Висока Залив Светла Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号