Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на индустриско осветлување > LED Линеарно Висока Залив Светла Возач > Линеарен LED Висока заливска светлина од 80W Возач за возач
Линеарен LED Висока заливска светлина од 80W Возач за возач
Линеарен LED Висока заливска светлина од 80W Возач за возач
Линеарен LED Висока заливска светлина од 80W Возач за возач
 • Линеарен LED Висока заливска светлина од 80W Возач за возач
 • Линеарен LED Висока заливска светлина од 80W Возач за возач
 • Линеарен LED Висока заливска светлина од 80W Возач за возач

Линеарен LED Висока заливска светлина од 80W Возач за возач

  Единечната цена: USD 14 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-100H-054A

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, FCC

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Детали

FD-100H-054A, алуминиумска кутија за возачот LED дизајнирана за линеарни високи задни светла. Фликерот слободен 0-10V затемнување LED Возач 100W 100-4000mA, UL, CB, CE согласност, широк напон излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за Linear High Bay Fitting, 100W . Други стандардни карактеристики на опсегот се 100-277V, алуминиумско куќиште и заштита од краток спој, преку оптоварување и термички до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

constant current linear high bay driver

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на диммирање, мазна, без треперење

· Заштита: краток спој.


Спецификации на производот:

Излезен напон: 24-38 / 30-42 / 36-54 / 65-115V

Излезна моќност: 100W

Струја: 100-4000mA

Димензии: 195x66x38mm

Ефикасност: 93%

Encironment / IP рејтинг: отворено / отворено / IP67

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P

Серијата FD-xH е модерен возач со висок степен на квалитет, алуминиумско куќиште, IP67 / IP65 дизајн за внатрешни или надворешни инсталации. Со вградена активна PFC функција, комплетна заштита и безбедносни сертификати (UL, CB, CE, EMC, ENEC). Вградена 3 во 1 функција за затемнување за Б-тип (0 ~ 10V / PWM / Отпорност), 5 години гаранција. Апликации: LED Линеарно осветлување, LED архитектонско осветлување, LED прожектор. Ова напојување во комбинација со конектори обезбедува пријатна и наметлива естетика со уникатен и функционален дизајн кој ја комбинира модерната естетика со моќта на високо квалитетен производ.

Fahold linear high bay driver


Категории на производи : Возач на индустриско осветлување > LED Линеарно Висока Залив Светла Возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号