Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Возач на индустриско осветлување > LED Линеарно Висока Залив Светла Возач
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

LED Линеарно Висока Залив Светла Возач

Категории на производи од LED Линеарно Висока Залив Светла Возач , ние сме специјализирани производители од Кина, Линеарен висок возач на возачи , Возач Pwm 5000Ma добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Тенок прекинувач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина LED Линеарно Висока Залив Светла Возач Добавувачи

LED Линеарно Висока Залив Светла Возач


Фахолд, 8-годишна компанија носи светлосна енергија во вашиот живот со осветлување на вашите канцеларии, фабрики, магацини, трговски центри, аеродроми итн со своите висококвалитетни LED осветлување производи и решенија.Со глобалните стандарди за производство и разни сертификати, вклучувајќи CE, TUV, UL и FCC, нашите производи за осветлување се продаваат на домашниот пазар и се извезуваат на разни меѓународни пазари, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Франција, Германија, Австралија, Африка, Кореја итн. Нудиме широк спектар на извор на осветлување за LED осветлување решенија вклучува ЛЕР-трофери или систем, LED ЛАМС, ЛЕР панел и др. Во исто време максимизирајте ја убавината на вашето работно место со нашиот моќен возач за возење на Магацин за осветлување, работилници за осветлување, супермаркет осветлување и решенија за фабрички осветлување. Имаме квалификувани инженери да одговорат на сите ваши прашања и прашања и да обезбедат целосна решенија врз основа на вашиот проект и да обезбедат техничка поддршка.
Примена: Специфично за LED светло, AC100-277V / 347V, 1-1.5A излезна струја, кутија за железна кутија, поддршка 0-10V / PWM / RX затемнување, висока ефикасност и PF вредност, предадете сертификат UL / FCC / Class P за пазарот во Северна Америка.


Параметар:

Влезен напон: 100-277V

Излезен напон: 25-40V

Струја: 1100mA / 1500mA

PF:> 0.9

THD: <15%

Големина стил: Железо кутија, долга slimline.

Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.LED Troffer driverКои се придобивките од Fahold предводени од Troffer светла возачот?

  • Стандардно линеарно осветлување
  • Економичен решение за лесна линија за индустриски, комерцијални и други апликации
  • Добар квалитет на светлина со висок луменски излез за да се исполнат различни барања
  • Лесно се нарачува и инсталира, бара помалку време, намалување на отпадот од пакување и сложеност
  • Флексибилно решение


ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号