Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Возач за поплави од светло за светилки
Возач за поплави од светло за светилки
Возач за поплави од светло за светилки
Возач за поплави од светло за светилки
 • Возач за поплави од светло за светилки
 • Возач за поплави од светло за светилки
 • Возач за поплави од светло за светилки
 • Возач за поплави од светло за светилки

Возач за поплави од светло за светилки

  Единечната цена: USD 8.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-55H-054B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Wattage: 55W

THD: <15%

PF: >0.9

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

FD-55H-054B, специјално дизајниран за IP67 светлото на рефлекторите, светилки за поплавени светла, за работа со општите LED осветлување. LED Возач 55W 1800mA, со моќност од 45-55W, UL, CB, CE согласност, широк напон излез на водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за надворешни поплави . Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , пластичен лепак и заштита од краток спој, преку оптоварување и термички до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

LED Shoebox возач; Shoebox потоп светла LED возач

Спецификации на производот:

Излезен напон: 24-38 / 30-42 / 36-54 / 65-115V

Излезна моќност: 55W

Димензии: 163x48.5x33mm

Ефикасност: 88%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP67

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P

предводена од возачот за поплави во поплави , Desigen за полни лумени, ги насочува поплавните светла , слабо ги затемнува. Нејзината куќиште е направена од алуминиум и е залепена , независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.


Shoebox Flood lights LED Driver

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED загревач на сијалички

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号