Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED загревач на сијалички > 36-54Vdc предводени од потоп светло возач за продажба
36-54Vdc предводени од потоп светло возач за продажба
36-54Vdc предводени од потоп светло возач за продажба
36-54Vdc предводени од потоп светло возач за продажба
36-54Vdc предводени од потоп светло возач за продажба
 • 36-54Vdc предводени од потоп светло возач за продажба
 • 36-54Vdc предводени од потоп светло возач за продажба
 • 36-54Vdc предводени од потоп светло возач за продажба
 • 36-54Vdc предводени од потоп светло возач за продажба

36-54Vdc предводени од потоп светло возач за продажба

  Единечната цена: USD 11 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-55H-038C

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

PF: >0.9

Wattage: 55W

Efficiency: 88%

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот


Детали

FD-55H-038C, наменета за светилки за поплава, комерцијални поплави. За работа со општите апликации за LED осветлување. Без треперење 0-10V светодиоден LED-возач 55W 100-1800mA, UL, CB, CE согласност, широк напон излез на IP65 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за надворешни поплави. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , пластично лепење и заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

Red Led Flood Light Driver

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на диммирање, мазна, без треперење

· Заштита: краток спој.

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација


Спецификации на производот:

Излезен напон: 24-38 / 30-42 / 36-54 / 65-115V

Излезна моќност: 55W

Струја: 100-1800mA

Димензии: 146.5x39.5x30mm

Ефикасност: 88%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP65

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P

Серијата FD-36H е модел на возач со висок квалитет, алуминиум / пластична кутија, IP67 / IP65 дизајн за внатрешни или надворешни инсталации. Со вградена активна PFC функција, комплетна заштита и безбедносни сертификати (UL, CB, CE, EMC, ENEC). Вградена 3 во 1 функција за затемнување за Б-тип (0 ~ 10V / PWM / Отпорност), 5 години гаранција. Апликации: LED улично осветлување, LED архитектонско осветлување, осветлување на LED залив, LED осветлување. Ова напојување во комбинација со конектори обезбедува пријатна и наметлива естетика со уникатен и функционален дизајн кој ја комбинира модерната естетика со моќта на високо квалитетен производ.

white led floodlight Driver


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED загревач на сијалички

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号