Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED загревач на сијалички > Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво
Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво
Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво
Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво
Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво
 • Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво
 • Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво
 • Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво
 • Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво

Надворешно погрешно алуминиумско куќиште за наводнување на дожд дрво

  Единечната цена: USD 7 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-36H-038B

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

PF: >0.9

Wattage: 55W

Efficiency: 88%

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот


Детали

FD-36H-038B, наменета за предводени од поплави светла , трговски поплави светла. За работа со општите апликации за LED осветлување. Без треперење 0-10V затемнување LED Возач 36W 100-1200mA, UL, CB, CE согласност, широк напон излез на IP67 водоотпорен дизајн. Единиците се погодни за надворешни поплави. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , Алуминиумска кутија и заштита од краток спој, преку оптоварување и термички до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

flood outdoor light driver

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на диммирање, мазна, без треперење

· Заштита: краток спој.

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација


Спецификации на производот:

Излезен напон: 24-38 / 30-42 / 36-54 / 65-115V

Излезна моќност: 36W

Струја: 100-1200mA

Димензии: 140.5x48x33mm

Ефикасност: 88%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP65

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P

Серијата FD-xH е модерен возач со висок степен на квалитет, алуминиумско куќиште, IP67 / IP65 дизајн за внатрешни или надворешни инсталации. Со вградена активна PFC функција, комплетна заштита и безбедносни сертификати (UL, CB, CE, EMC, ENEC). Вградена 3 во 1 функција за затемнување за Б-тип (0 ~ 10V / PWM / Отпорност), 5 години гаранција. Апликации: LED улично осветлување, LED архитектонско осветлување, осветлување на LED залив, LED осветлување. Ова напојување во комбинација со конектори обезбедува пријатна и наметлива естетика со уникатен и функционален дизајн кој ја комбинира модерната естетика со моќта на високо квалитетен производ.

led outdoor flood lights commercial

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED загревач на сијалички

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号