Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED загревач на сијалички > Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач
Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач
Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач
Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач
Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач
 • Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач
 • Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач
 • Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач
 • Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач

Висока ефикасност 36W предводени од Потопот светло возач

  Единечната цена: USD 8.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-36H-042C

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

THD: <15%

PF: >0.9

Wattage: 36w

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот


Детали

FD-36H-042C, наменета за поплавено светло предводена од ниска моќност , доведе безбедносен рефлектор . Фреквентен 0-10V затемнувачки LED Возач 36W 1200mA, со опсег на моќност од 30-36W, UL, CB, CE, широк напон од водоотпорен дизајн, за работа со општите LED осветлување. Единиците се погодни за надворешни поплави. Други стандардни карактеристики на опсегот вклучуваат 100-277V , пластично лепење и заштита од краток спој, преку оптоварување и топлинска до 110 ° C, низ целата површина на уредот.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

low power led flood light

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Прашок обложен железо

· Висока PFC

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка 0 / 1-10V аналогни сигнали за затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC

· Висока ефикасност до 88%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на диммирање, мазна, без треперење

· Заштита: краток спој.

· Погоден за надворешна LED осветлување апликација


Спецификации на производот:

Излезен напон Опсег: 24-38 / 30-42 / 36-54 / 65-115V

Напон: 30-42V

Излезна моќност: 36W

Димензии: 146.5x39.5x30mm

Ефикасност: 88%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / надворешно / IP65

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P

30W предводена рефлектор Возач , Desigen за високи лумени доведе поплавени светла, фликерот слободен и затемнувајќи. Нејзиното куќиште е изработено од пластика и е залепено , независен дизајн за излезната врска, погоден за северно-американски пазар.

30w led floodlight Driver


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED загревач на сијалички

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号