Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED загревач на сијалички
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

LED загревач на сијалички

Категории на производи од LED загревач на сијалички , ние сме специјализирани производители од Кина, Возач за предводени одливи на поплави , Возач со електрична енергија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина LED загревач на сијалички Добавувачи

LED загревач на сијалички


Фахолд, 8 годишна компанија носи светлина енергија во вашиот живот со осветлување на вашите канцеларии, фабрики, магацини, трговски центри, аеродроми итн со својот висококвалитетен ЛЕД-возач кој обезбедува производи и решенија за осветлување. Fahold сакаат да ви дадат здрава средина со ниска употреба на јаглерод со ниска потрошувачка на енергија. Со глобалните стандарди за производство и разни сертификати, вклучувајќи CE, UL FCC и SAA, нашите производи на возачот се продаваат на домашен пазар и се извезуваат на различни меѓународни пазари, вклучувајќи ги САД, Велика Британија, Франција, Германија, Австралија, Африка, Кореја итн.

Примена: Специфично за предводени од поплави светлина, AC100-277V, 1-1.7A постојан струја водич за внатрешни не-водоотпорен.

Предност: заштита од краток спој, класа 2 дизајн на сатиски излез, помина на UL / FCC / TUV / RCM / CB / CE сертифициран. Погоден за Европа и Северна Америка.

Параметар:

Влезен напон: 100-277V

Излезна волтажа: 24-38V / 30-42V / 36-54V

Струја: 100-1750mA

PF:> 0.9

THD: <15%

Затемнување: 0-10V / PWM / RX / DALI.
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.
сертификат: UL CE FCC TUV SAA и др.


LED Flood Lights Driver


ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号