Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > LED возач за итни случаи > LED возач за вонредни ситуации
LED возач за вонредни ситуации
LED возач за вонредни ситуации
LED возач за вонредни ситуации
 • LED возач за вонредни ситуации
 • LED возач за вонредни ситуации
 • LED возач за вонредни ситуации

LED возач за вонредни ситуации

  Единечната цена: USD 25 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HM40W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range, 100-277V

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Self-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: CE, UL, RoHS, FCC

Emergency Time: 2.5 Hours At Least

AC Input Power Rating: 5.5 W Maximum

Battery: High-Temperature, Maintenance-Free Nickel-Cadmium

AC Operation Maximum Output Power: 40W

Dimming: Dimming0-10V Analog

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 2000 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

LED технологија е нова граница . За повеќето во индустријата за осветлување постои многу вистинска крива на учење додека ги истражуваме сложеноста, апликациите, ограничувањата и потенцијалот на овој извонреден извор на светлина. И покрај кривата, користењето на LED осветлување за општа осветлување цели брзо расте. Нејзината популарност не е мистерија. LED технологијата постојано се подобрува. LED диоди нудат долг животен век и висока ефикасност, имаат ниски оперативни трошоци и се олово и жива.

Како и кај другите видови на осветлување, LED осветлувањето мора да ги исполнува барањата за шифрирање на животниот стандард за итни осветлување. LED светилки кои служат како итни единици мора, според тоа, да обезбедат најмалку 90 минути за итни осветлување. Fahold HM- возачите за вонредни LED и инвертори за осветлување на итни случаи им овозможуваат на овие тела да го исполнат или надминат кодот.


Производи Карактеристики:

 • UL признаен
  За инсталација на терен или фабрика (затворен и влажен)
 • Универзален влезен напон
  100-277 VAC, 50/60 Hz
 • Излезен напон
  25-45V
 • Рејтинг на температура (амбиент)
  Електронски дело: Tc живот - 75 ° C, UL - 85 ° C
  Батерија: Tc (макс.): 650 ° C
  Опсег на Температурна Температура: 0 ° C - 50 ° C (32 ° F до 122 ° F)
 • Гаранција
  5 години (НЕ пропорционално)

 • Итна операција
 • Време на осветлување
  125 минути
 • AC влезната струја
  95 mA Максимум
 • Рејтинг на влезната моќност на AC
  5.5 W Максимум
 • Излезна моќност
  10.0 / 20.0 / 30.0 / 40.0W (се избира)
 • Тест SwitchTest прекинувач / полнење индикатор
  Осветлен тест-прекинувач 2W-ITS (2W-ITS може да се монтира до 50 метри од тела)
 • Батерија
  Висока температура,
  Без одржување
  Никел-кадмиумска батерија
  7- до 10-годишно очекувано траење на животот
 • Време на полнење
  12Hours

 • Работа со наизменична струја
 • Максимална излезна моќност
  40W
 • Излезна струја (програмабилно)
  .1 - 1.1A
 • AC влезната струја
  0.45A @ 100V
  0.19A @ 277V
 • Максимална влезна моќност
  40W
 • THD @ Максимално оптоварување
  <115%
 • Фактор на моќност @ Макс. Оптоварување
  > 0.95
 • Заштита од пренапони (Комби-бран, КВ)
  1.5KV
 • Затемнување
  0-10V аналогни, класа 1 или класа 2 жици
 • Димминг опсег
  1% ~ 100% (за излезниот струен опсег 0,25-1,1A)
 • Минимална излезна струја
  0.0025A
 • Затемнување на изворот
  150 μA
LED Emergency Light Driver


Категории на производи : LED возач за итни случаи

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号