Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > LED возач за вонредни ситуации
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

LED возач за вонредни ситуации

Категории на производи од LED возач за вонредни ситуации , ние сме специјализирани производители од Кина, LED возач за вонредни ситуации , LED светла за итни случаи добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Светло за итни случаи R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина LED возач за вонредни ситуации Добавувачи

LED возач за вонредни ситуации


ЕПС основен принцип на работа сличен на резервниот UPS-от или инверторот, односно кога електричната енергија е нормална, електричната енергија преку бајпас за електрично напојување на ЕЕС директно до товарот, кога електричната енергија, EPS, се префрлува на напојувањето на батерискиот инвертер до товарот. Применливи за светлата за итни панели и слично, можете да ја прилагодите контролната струја за да стигнат до контролата на вонредна состојба на напонот, да ја контролираат енергијата.


За повеќето индустрии за осветлување индустрија има многу вистинска крива на учење, бидејќи ги истражуваме сложеноста, апликациите, ограничувањата и потенцијалот на оваа неверојатна светлина извор. И покрај кривата, користењето на LED осветлување за општа осветлување цели брзо расте. Нејзината популарност не е мистерија. LED технологијата е постојано

подобрување. LED диоди нудат долг животен век и висока ефикасност, имаат ниски оперативни трошоци и се олово и жива.

Како и кај другите видови на осветлување, LED осветлувањето мора да ги исполнува барањата за шифрирање на животниот стандард за итни осветлување. LED тела што служат како итни единици

мора, затоа, да обезбеди најмалку 90 минути за итни осветлување. Philips Bodine итни LED диоди и итни осветлување инвертори им дозволуваат на овие тела

за да се исполнат или надминат кодот.


led emergency driver
Related Products List

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号