Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
45W 100-130V напојување 900mA предводени од возачот
45W 100-130V напојување 900mA предводени од возачот
 • 45W 100-130V напојување 900mA предводени од возачот
 • 45W 100-130V напојување 900mA предводени од возачот

45W 100-130V напојување 900mA предводени од возачот

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HZ45W-02

Additional Info

Пакување: 30 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување

-Триачна регулаторна постојана струја

-Триак може да се регулира без треперење

Целиот параметар не трепка

- Пренапонска заштита, заштита од краток спој, заштита од отворен круг

-50000 часа, над 3-5 години гаранција

Опис на производот

Fahold Електронски Ограничена Возачите Карактеристики:

 • Едноканален излез, излезно ниво на струја може да се избере со DIP SW
 • Поддржува трамичен сигнал за затемнување, Пасивен или активен сигнал.
 • Широк спектар на влезниот напон100VAC ~ 130VACH ефикасност до 86%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување
 • Ефектот на затемнување е мазен, без треперење
 • Заштита: краток спој.
 • Погодно за внатрешна LED осветлување апликација

Fahold Електронски Ограничена Возачите спецификации:

Model Number Watt Size(mm)  Voltage Output current range PF
HZ12W-01 12w L94*W38*H24mm

 

100-130VAC

DC27-42V

100-300mA

>0.9
HZ25W-01 20w L115*W41*26mm 100-500mA >0.9
HZ30W-01 30w L115*W41*H26mm 100-700mA >0.9
HZ48W-02 45w L157*W52*32mm 100-1100mA >0.9

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Поврзани производи Листа

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号