Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери > UL стандард за прилагодливи 12W предводени од возачот
UL стандард за прилагодливи 12W предводени од возачот
UL стандард за прилагодливи 12W предводени од возачот
UL стандард за прилагодливи 12W предводени од возачот
 • UL стандард за прилагодливи 12W предводени од возачот
 • UL стандард за прилагодливи 12W предводени од возачот
 • UL стандард за прилагодливи 12W предводени од возачот

UL стандард за прилагодливи 12W предводени од возачот

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HZ12W-01

Additional Info

Пакување: 60PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување

-Триачна регулаторна постојана струја

-Триак може да се регулира без треперење

Целиот параметар не трепка

- Пренапонска заштита, заштита од краток спој, заштита од отворен круг

-50000 часа, над 3-5 години гаранција

Опис на производот

Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Лесни

UL Listed

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 130VAC

· Висока ефикасност до 85%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлувањеСпецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 12W

Макс. Излезна струја: 300mA

Димензии: 94x38x24 mm

Ефикасност: 85%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 130V

Сертификат: UL, FCC, CE

HZ12W-01, 300mA Возач за димблирање, Desigen за високо лумен предводена за пареа, за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од силен пластичен, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар, северно-американскиот пазар.

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号