Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Регулиран 60W 1.5A предводен возач
Регулиран 60W 1.5A предводен возач
Регулиран 60W 1.5A предводен возач
 • Регулиран 60W 1.5A предводен возач
 • Регулиран 60W 1.5A предводен возач
 • Регулиран 60W 1.5A предводен возач

Регулиран 60W 1.5A предводен возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HW60W-02

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Определување

-Демирање деликатно, и може да се исклучи (0-100%)

-0-10V / PWM / RX

Целиот пад трепка без заматување

- заштита од напон, заштита од краток спој, заштита од отворен круг

-50000 часа, над 3-5 годишна гаранција

Опис на производот

Висок PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на излезното ниво.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 240 / 277VAC

· Висока ефикасност до 87%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

0-10v предводени од затемнување


Спецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 60W

Макс. Излезна струја: 1500mA

Димензии: 157x52x32mm

Ефикасност: 87%

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 240 / 277V

Сертификат: TUV, RCM, CE

HW60W-02, без фликери 0-10V затемнување, Desigen за високо лумен доведе Панола, европска апликација на пазарот. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号