Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери > Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач
Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач
Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач
Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач
Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач
Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач
 • Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач
 • Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач
 • Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач
 • Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач
 • Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач

Лед возач Пластичен Тријак Непроменлив возач на возач

  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 20 Денови

Основни информации

Модел бр.: HZ12W-01

Additional Info

Пакување: 60PCS / Carton

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001/2015

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou,HongKong

Опис на производот

Опис на производот

Карактеристики на возачот Fahold Electronic ограничени возачи :

 • Излез за единечен канал, избирање на струјното ниво на излез од DIP SW
 • Поддржува трагичен затемнет сигнал, Пасивен или активен сигнал.
 • Широк спектар на влезен напон180VAC ~ 240VAC
 • Висока ефикасност до 84%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема затемнување на сигналот, може да се користи како нормално напојување
 • Ефект за слабеење мазен, не трепелив
 • Заштита: Краток спој.
 • Погодно е за внатрешна апликација за осветлување на ЛЕР

Спецификации на возачите Fahold Electronic Limited возачи:

Model Number Watt Size(mm)  Voltage Output current range PF
HZ12W-01 12w L94*W38*H24mm

 

100-130VAC

DC27-42V

100-300mA

>0.9
HZ25W-01 20w L115*W41*26mm 100-500mA >0.9
HZ30W-01 30w L115*W41*H26mm 100-700mA >0.9
HZ48W-02 45w L157*W52*32mm 100-1100mA >0.9


Најчесто поставувани прашања

Прашање 1: Дали сте фабрика или трговско друштво?

Одговор: Ние сме фабрика.


Прашање 2: Која е главната работа на Фахолд?

Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролорите и затемнувачите од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на ЛЕР систем за контрола и затемнување.

Прашање 3: Што ќе направи Фахолд ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?

Одговор: Нашите производи беа строго прегледани пред испорака. Откако ќе ги добиете производите што не сте задоволни, ве молиме слободно контактирајте нè навреме, ние ќе сториме се за да ги решиме вашите проблеми со нашата добра услуга по продажбата.

Доколку сте заинтересирани за некој од нашите производи, испратете ни барање до нас!

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号