Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED вграден ретровит драјвер за драјвери
LED вграден ретровит драјвер за драјвери
LED вграден ретровит драјвер за драјвери
LED вграден ретровит драјвер за драјвери
 • LED вграден ретровит драјвер за драјвери
 • LED вграден ретровит драјвер за драјвери
 • LED вграден ретровит драјвер за драјвери
 • LED вграден ретровит драјвер за драјвери

LED вграден ретровит драјвер за драјвери

  Единечната цена: USD 2.8 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HY12W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, ISO, CCC, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Power Factor: 0.95/230Vac

Brand: Fahold

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

12W LED возач Вградна светилка за еднонасочно напојување


Овие паѓачки светла Возачот има просечен животен век од 40.000 и 50.000 часа; тие се нудат во Triac Dimming и се достапни во 9, 11 и 12 вати опции. Тие се брзи и лесни за инсталација и ги вклучуваат сите монтажни хардвер за реновирање и нова конструкција. Тие се, исто така, ИЦ-отценети кога се користат во одобрено куќиште со отценети од IC.

Променете го вашиот уред за површинска монтажа со LED-вградената светилка одобрена со ENERGY STAR и постигнете елегантен дизајн, притоа заштедувајте до 80% во потрошувачката на енергија!


Спецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Влезен напон: 165-264V

Макс. Излезна моќност: 12W

Макс. Излезна струја: 300mA

Димензии: 94x38x24 mm

Ефикасност: 84%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Сертификат: TUV, RCM, CE

Висок PFC

Лесни

Вградена активна PFC функција

100% излез за намалување на влезните сигнали, може да се користи како нормално напојување

Заштита: краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерна заштита
Category LED Downlights Driver

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号