Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
LED осветлување 30W напојување
LED осветлување 30W напојување
LED осветлување 30W напојување
LED осветлување 30W напојување
 • LED осветлување 30W напојување
 • LED осветлување 30W напојување
 • LED осветлување 30W напојување
 • LED осветлување 30W напојување

LED осветлување 30W напојување

  Единечната цена: USD 4.8 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE042-01

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Brand: Fahold

Power Factor: 0.90/230Vac

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

30W Лед Возач за пареа


HE042-01 е FAHOLD најекономично осветлување Напојување меѓу високо-вршење LED светилки. Достапни во три класични напојувања за LED светилки и апликации за ѕид, и со нашето уникатно дизајнирано куќиште, овие LED светилки можат да ја завршат работата.HE042-01 може да испорача до 89% Ефикасност и сѐ уште да ги задоволи буџетските ограничувања за вашите економски економски чувствителни проекти.


Карактеристики и придобивки

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 25/35 / 40W

Макс. Излезна струја: 1300mA Макс.

Димензии: 132x45x30mm

Ефикасност: 89%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 240V

Сертификат: TUV, RCM, CE

Висок PFC

Лесни

Едноканален излез, излезно ниво на струја може да се избере.

Вградена активна PFC функција

Заштита: краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерна заштита

Погодно за внатрешна LED осветлување апликација

led downlight, Driver


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号