Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Вградени светилки за напојување LED Возач
Вградени светилки за напојување LED Возач
Вградени светилки за напојување LED Возач
Вградени светилки за напојување LED Возач
 • Вградени светилки за напојување LED Возач
 • Вградени светилки за напојување LED Возач
 • Вградени светилки за напојување LED Возач
 • Вградени светилки за напојување LED Возач

Вградени светилки за напојување LED Возач

  Единечната цена: USD 4.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HE018-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, ISO, CCC, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Power Factor: 0.95/230Vac

Brand: Fahold

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

12W 18W 600mA предводена светлечки возач


Модулите со LED светилки завртуваат во вашите постоечки тела со малку до никакви модификации во зависност од телото и основата. Ова се ослободува од грозни празнини и проток на воздух што троши енергија и ги зголемува трошоците за енергија. Fahold LED Возач дизајниран за решение за заштеда на енергија, со шема за напојување со отценети од IC , која вклучува куќиште, трим и LED. Изолација дизајн.


Возач за предводени светла, 350Ma предводена возач, предводен систем за осветлување


Спецификации на производот:

Излезен напон: 30-42V / 45-65V

Макс. Излезна моќност: 18W Макс

Макс. Излезна струја: 60mA Макс.

Димензии: 87x37x22 mm

Ефикасност: 86%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 265V

Сертификат: TUV, CE

Architectural Recessed Downlight DriverCommercial Recessed Downlight Driver


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号