Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач
Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач
Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач
Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач
 • Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач
 • Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач
 • Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач
 • Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач

Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач

  Единечната цена: USD 6.75 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HW60W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, ISO, CCC, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Brand: Fahold

Power Factor: 0.90/230Vac

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Фриктер Слободен 60W 1.5A предводен возач


Детали

HW60W-02 серија, специјално дизајниран за внатрешна употреба осветлување, треперење бесплатно 0-10V DIMM ИНГ LED драјвер 60W 1500mA, сертификација на TUV, RCM, CB, CE. Димминг опсег од 0 до 100%, непречено затемнување. Неговиот дизајн ги прави делумно погодни за внатрешни LED осветлување апликации во станбени и мало опкружувања, како што се случаи на екран, надолу осветлување, осветлување, осветлување расположение и лесни скулптури.
Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

led light driver

Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на излезното ниво.

· Широк опсег на влезниот напон 100VAC ~ 240 / 277VAC

· Висока ефикасност до 87%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

0-10v предводени од затемнување


Спецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 60W

Макс. Излезна струја: 1500mA

Димензии: 157x52x32mm

Ефикасност: 87%

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 240 / 277V

Сертификат: TUV, RCM, CE

HW60W-02, без фликери 0-10V затемнување, Desigen за високо лумен доведе Панола, европска апликација на пазарот. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

led driver power


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号