Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување
45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување
45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување
45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување
 • 45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување
 • 45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување
 • 45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување
 • 45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување

45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување

  Единечната цена: USD 4.8 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HW45W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, ISO, CCC, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Brand: Fahold

Power Factor: 0.90/230Vac

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

45W 0-10V Регулиран главен возач за осветлување


Детали

HW45W-02, без флексибилен главен возач, специјално дизајниран за осветлување во затворени простории, со цел да работи со општите LED осветлување. 0-10V DIMM ИНГ LED драјвер 45W 1100mA, TUV, RCM, CE Certified.It е погодна за внатрешна паѓачки, панел светла. Неговиот дизајн SELV Safety излез, ја прави инсталацијата полесна и безбедна.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

0-10V Dimming Driver

Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на излезното ниво.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 240VAC

· Висока ефикасност до 87%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

0-10v предводени од затемнување


Спецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 45W

Макс. Излезна струја: 1100mA

Димензии: 135x46x32mm

Ефикасност: 87%

Електронски LED димер

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Фликер бесплатно

Макс. Влезен напон: 240 / 277V

Сертификат: TUV, RCM, CE

HW45W-02, без фликери 0-10V затемнување, Desigen за високи лумени предводени од пареа, европска апликација на пазарот. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

Flicker Free Led DriverКатегории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号