Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач
45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач
45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач
45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач
 • 45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач
 • 45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач
 • 45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач
 • 45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач

45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач

  Единечната цена: USD 8.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HY45W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, ISO, CCC, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Brand: Fahold

Power Factor: 0.90/230Vac

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

45W 1.1A постојан струјно дисимибилен LED-возач


Детали

HY40W-02 Серија, без фликери Затемнувачки Edge Dimming еднонасочно напојување LED-возач 1100mA , компатибилен со популарната затемнување во евра. Неговиот излезен напон е 180-240V, и моќност од 40W. Регулирачки светилки за придушување. Тоа е способен за затемнување на фитинзи со ниски оптоварувања на напојување со многу ниска осветленост. Овој возач може да се поврзе со било кој нормален придушувач на мрежа или да се префрли. Тоа е компатибилно со двете водечки и заостанати рабови.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

triac dimmer for led lighting


Карактеристики и придобивки

· Висок PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 180VAC ~ 240VAC

· Висока ефикасност до 87%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлувањеСпецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 45W

Макс. Излезна струја: 1100mA

Димензии: 157x52x32 мм

Ефикасност: 87%

Фликерот е слободен

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 240V

Сертификат: TUV, RCM, CE

HY40W-02, без треперење Triac Led возач, Desigen за високи лумени доведе до пајаци, европска апликација на пазарот. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

led dimmer switch

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号