Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери > 30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач
30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач
30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач
30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач
30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач
 • 30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач
 • 30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач
 • 30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач
 • 30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач

30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач

  Единечната цена: USD 5.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HY30W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, ISO, CCC, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Brand: Fahold

Power Factor: 0.90/230Vac

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

30W 700mA Триак Димминг предводена осветлување возач


Детали

HY30W-01 серија, задниот раб Dimmer Слободна напон LED 700mA возач, со TUV, RCM, CB, CE согласност, еден излез, 30W возачот triac затемнување, компатибилен со традиционалните задниот раб нежните. Возачите на LED Triac со задебелување со LED диоди можат да варираат од 0 до 100%. Треба да се внимава да се осигура дека е исполнето условот за оптоварување на димерчето за да се обезбеди непречено затемнување на Triac во опсегот од 0 до 100% . Овој возач е погоден за ниски светлински светилки.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


Triac Dimmable Led Driver

Карактеристики и придобивки

· Висок PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 180VAC ~ 240VAC

· Висока ефикасност до 85%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлувањеСпецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 30W

Макс. Излезна струја: 700mA

Димензии: 135x46x32 милиметри

Ефикасност: 85%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 240V

Сертификат: TUV, RCM, CE

HY30W-01, Triac Led возач , Desigen за високо лумен доведе до пајаци, европска апликација на пазарот. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

Triac Led Driver

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号