Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Лед Возач 20W Triac Dimmable 500mA
Лед Возач 20W Triac Dimmable 500mA
Лед Возач 20W Triac Dimmable 500mA
Лед Возач 20W Triac Dimmable 500mA
 • Лед Возач 20W Triac Dimmable 500mA
 • Лед Возач 20W Triac Dimmable 500mA
 • Лед Возач 20W Triac Dimmable 500mA
 • Лед Возач 20W Triac Dimmable 500mA

Лед Возач 20W Triac Dimmable 500mA

  Единечната цена: USD 3.22 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 150 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: HY20W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, ISO, CCC, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Brand: Fahold

Power Factor: 0.90/230Vac

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

предводени од возачот со 20W триактивен регулатор од 500mA


Детали

HY20W-01 серија, задна врата LED диоди 500mA , TUV, RCM, CB, CE сертифициран, единечен излез 180-240V , 20W триаџиски сензор за затемнување. Тоа беше desinged за ниска wattage предводена светла употреба, downlights, круг панел и сл. Избор на правото Лед работи светла возач секогаш ќе ви помогне да заштедите енергија. Мисијата на Fahold е да го задржи овој ум заштеда на енергија на сите времиња и дизајн повеќе енергија возачи за нашите драги клиенти. Лед светла за продажба за продажба .

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, над оптоварување, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува TUV, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.


20W triac dimmable 500mA

Карактеристики и придобивки

· Висок PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 180VAC ~ 240VAC

· Висока ефикасност до 85%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлувањеСпецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 20W

Макс. Излезна струја: 500mA

Димензии: 115x41x28 mm

Ефикасност: 85%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 240V

Сертификат: TUV, RCM, CE

HY12W-01, Desigen за висок лумен доведе Паѓачко, Лед Работи Светла возач, примена на пазарот во Европа. Возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од тврд школка, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар.

Led Fog Lights Driver

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号