Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Возење светла Триак Димминг Лед возач
Возење светла Триак Димминг Лед возач
Возење светла Триак Димминг Лед возач
Возење светла Триак Димминг Лед возач
 • Возење светла Триак Димминг Лед возач
 • Возење светла Триак Димминг Лед возач
 • Возење светла Триак Димминг Лед возач
 • Возење светла Триак Димминг Лед возач

Возење светла Триак Димминг Лед возач

  Единечната цена: USD 8 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HZ48W-02

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, ISO, CCC, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Power Factor: 0.95/230Vac

Brand: Fahold

Additional Info

Пакување: 50PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Возење светла Триак Димминг Лед возач


Детали

HZ48W-02 серија, со тврд школка триактемување Возач , со опсег на моќност од 25W до 48W, UL, FCC, CE согласност. Целосно тестиран дизајн за употреба во интегрирани LED светилки / трофејни тела или како самостоен LED модул за возачот. Овој дизајн е оптимизиран за 1150mA (макс) LED излезната струја и LED стек напон од 27 V до 45 V.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

led driver plastic case


Карактеристики и придобивки

· Висок PFC

· Лесни

UL Listed

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 130VAC

· Висока ефикасност до 86%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлувањеСпецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 45W

Макс. Излезна струја: 1150mA

Димензии: 135x46x32 милиметри

Ефикасност: 86%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 130V

Сертификат: UL, FCC, CE

HZ45W-02, Desigen за високи лумени доведе до пајаци, возач за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од силен пластичен, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар, северно-американскиот пазар.

hard shell triac dimming driver

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号