Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
20W 600mA предводени од светлечки светла
20W 600mA предводени од светлечки светла
20W 600mA предводени од светлечки светла
20W 600mA предводени од светлечки светла
 • 20W 600mA предводени од светлечки светла
 • 20W 600mA предводени од светлечки светла
 • 20W 600mA предводени од светлечки светла
 • 20W 600mA предводени од светлечки светла

20W 600mA предводени од светлечки светла

  Единечната цена: USD 4.2 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HZ20W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, ISO, CCC, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Power Factor: 0.95/230Vac

Brand: Fahold

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

20W 600mA предводени од светлечки светла


Детали

HZ20W-01, Пластично куќиште Triac dimming возач , со опсег на моќност од 12W до 20W, UL, FCC, CE компатибилен, драјвери со постојано струја, IP20 дизајн. Овој возач е погоден за возачот на запаливи светла , директно поставување на нормално запаливи површини, како што е дрвото, и може да се инсталира во дрвен кабинет, ако се почитуваат минимални растојанија за монтирање.

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

 flixable downlights driver


Карактеристики и придобивки

· Висок PFC

· Лесни

UL Listed

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 130VAC

· Висока ефикасност до 85%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлувањеСпецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 20W

Макс. Излезна струја: 60mA

Димензии: 115x41x28 mm

Ефикасност: 85%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 130V

Сертификат: UL, FCC, CE

HZ20W-01 ,, Desigen за високо лумен предводена од пајаци, за заштеда на енергија возач. Нејзиното куќиште е изработено од силен пластичен, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар, северно-американскиот пазар.

130V Dimming Driver

Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号