Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери > 12W Triac димминг постојан тековен возач на водич
12W Triac димминг постојан тековен возач на водич
12W Triac димминг постојан тековен возач на водич
12W Triac димминг постојан тековен возач на водич
12W Triac димминг постојан тековен возач на водич
 • 12W Triac димминг постојан тековен возач на водич
 • 12W Triac димминг постојан тековен возач на водич
 • 12W Triac димминг постојан тековен возач на водич
 • 12W Triac димминг постојан тековен возач на водич

12W Triac димминг постојан тековен возач на водич

  Единечната цена: USD 2.9 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: HZ12W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Frequency Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Product Name: Product Name

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Protections: Short Circuit

Power Factor: 0.95/230Vac

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 Thousand pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Шенжен

Способност за снабдување: 2million pcs per year

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

12W Triac димминг постојан тековен возач на водич


Детали

HZ12W-01 Серија, Пластично куќиште Triac dimming Driver , со моќност од 6W до 12W, UL, FCC, CE сертификат. 100-130VAC влез, Единечен фаза на LED-возач со активна корекција на фактор на моќност (> 0,9). Единиците се погодни за возачот со 12W светилки. Овој возач ги детектира потребите за напојување и напон на приложената LED панел и го придвижува соодветно. Тој е дизајниран за сегашниот опсег на традиционални LED диоди и го прави животот многу полесен за клиентите, бидејќи еден возач одговара на многу различни LED светла

Стандардните карактеристики на овој драјвер за осветлување вклучуваат краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки и уредот е дизајниран да ги исполнува UL8750, EN61347-1, EN61347-2-13 и емисии на EN 55105, EN61547.

Plastic housing Triac dimming


Карактеристики и придобивки

· Висока PFC

· Лесни

UL Listed

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 130VAC

· Висока ефикасност до 85%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез за затемнување на влезниот сигнал, може да се користи како нормално напојување

· Заштита: краток спој, преголема оптовареност, пренапонски и прекумерни заштитни мерки

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлувањеСпецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Макс. Излезна моќност: 12W

Макс. Излезна струја: 300mA

Димензии: 94x38x24 mm

Ефикасност: 85%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 130V

Сертификат: UL, FCC, CE

HZ12W-01 , 300mA Регулирај го драјверот , Desigen за високо лумен предводена за пареа, за заштеда на енергија. Нејзиното куќиште е изработено од силен пластичен, независен дизајн за излезната врска, погоден за европскиот пазар, северно-американскиот пазар.

12W downlights led driver


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号