Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери > Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот
Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот
Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот
Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот
Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот
Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот
 • Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот
 • Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот
 • Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот
 • Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот
 • Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот

Пареа за намалување на осветленоста на LED-возачот

  Единечната цена: USD 4.2 / Bag/Bags
  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Bag/Bags
  Време на испорака: 10 Денови

Основни информации

Модел бр.: HZ20W-01

Output Type: Single

Warranty: >2 Years

Output Power: 1 - 50W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Series Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Level 2 Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Certification: CE, UL, RoHS, ISO, CCC, CB, FCC

Products Name: UL Dimming Led Driver

Protections: Short Circuit

Application: LED Lighting/Indoor Lighting

Additional Info

Пакување: 100PCS / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200 thousands pcs per month

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: YANTIAN

Опис на производот

Пареа Затемнувањето го водеше возачот


Возач за предводени светла , висок PFC и солиден пластичен комплет. Со зголемените барања за решенија за осветлување на предводена светлина, LED системот за осветлување , а потоа и LED Driver станува најважниот фактор во овој систем, ова производство на Triac-тони за намалување на светлината може да ви помогне многу кога ќе го осветлите водениот свет. Високо ниво на безбедност, со заштита од краток спој, но исто така и за намалување на светлината и за не-затемнување на возачот.

led downlights driver

Карактеристики и придобивки

· UL наведен

· Висока PFC

· Лесни

· Единечен канал, излезното ниво на струја може да се избере со DIP SW

· Поддршка за Triac затемнување, Пасивен или активен сигнал.

· Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 130VAC

· Висока ефикасност до 86%

· Вградена активна PFC функција

· 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување

· Ефект на затемнување е мазен.

· Заштита: краток спој.

· Погоден за примена на внатрешно LED осветлување

Детали

Возачот на предводени од светлината Triac е висока PFC, непропустлива пластична кутија дизајнирана за Downlights со нашиот постојан струен возач. Ова е затворен ограден комплет од NEMA 1 направен од лесен. Дизајниран за изведба на изведувачот, овој пластичен светилник за влез е UL Listed и има одвоеност за нисконапонски и високонапонски жици во електрично куќиште. Се одликува со четири 0.20-инчни монтажни дупки за површинска монтажа и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно одржување на компатибилните уреди за напојување. Возачот на прожекторите е за употреба само со следните уреди за постојани струи:

· 1) 100-130Vac 27-42Vdc 300mA

· 2) 100-130Vac 27-42Vdc 600mA

· 3) 100-130Vac 27-42Vdc 1150mA

· 4) 180-240Vac 27-42Vdc 500-1100mA

Спецификации на производот:

Излезен напон: 27-42V

Излезна моќност: 20W

Димензии: 115x41x28 mm

Ефикасност: 86%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 130V

Сончев пат: Триак

Сертификат: UL, FCC

Паѓачките светла водеа возач, Desigen за високи лумени доведе до пајаци, што го затемнуваше со затемнување. Нејзиното куќиште е изработено од силна пластика, независен дизајн за излезна врска структура, погодна за север Американ пазар.

Hz20w03


Категории на производи : Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号