Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Комерцијално осветлување предводен возач > LED светилки за драјвери
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

LED светилки за драјвери

Категории на производи од LED светилки за драјвери , ние сме специјализирани производители од Кина, Возач за предводени светла , 350Ma Лед возач добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед систем за осветлување R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!

Кина LED светилки за драјвери Добавувачи

LED светилки за драјвери


За LED осветлување, Специфично за LED светилки, надворешен контактор со постојан струја, пластично куќиште, AC100-277V влез, 27-40 / 42V излез, со функција за затемнување од триак-затемнување / 0-10V / PWM / RX. Фликер слободен и SELV безбедност излез дизајн, UL / FCC / TUV / RCM / CB / CE сертифициран.

Параметар:

Влезен напон: 100-130V / 100-277V / 100-240V / 180-240V

Излезен напон: 25-40V / 27-42V

Струја: 250mA, 300mA, 350mA

Фактор на моќност:> 0.9
Диммирање: 0-10V / PWM / RX / траек
> = 50000 часа, 3-5 години гаранција.
HZ12W01002 LED Downlights Driver
ЧПП:
Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?
Одговор: Ние сме фабрика.
Прашање 2: Рок на плаќање?
Одговор: 30% ТТ депозит + 70% ТТ пред пратката, 50% ТТ депозит + 50% ЛК биланс, Флексибилни плаќања
може да се преговара.
Прашање 3: Која е главната работа на Фахолд?
Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.
Прашање 4: Што ќе направи Fahold ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?
Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号