Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Отворен возач на лимари возачи > LED Canopy Light Driver > 80W LED бензинска пумпа pop up крошна Возач
80W LED бензинска пумпа pop up крошна Возач
80W LED бензинска пумпа pop up крошна Возач
80W LED бензинска пумпа pop up крошна Возач
80W LED бензинска пумпа pop up крошна Возач
 • 80W LED бензинска пумпа pop up крошна Возач
 • 80W LED бензинска пумпа pop up крошна Возач
 • 80W LED бензинска пумпа pop up крошна Возач
 • 80W LED бензинска пумпа pop up крошна Возач

80W LED бензинска пумпа pop up крошна Возач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF
  Мин. Со цел: 300 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-80H-054

Product Name: LED Canopy Light Driver

Input Voltage: 100-277V

Output Voltage Range: 24-115V

Output Current Range: 400-2700mA

Warranty: 5 Years

Current Accuracy: +-3%

PF: >0.9

THD: <15%

Size: 152*66*38mm

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 850440

Порт: Yantian

Опис на производот

Функција

IP67

UL и CUL се наведени за влажни локации
Цврста конструкција издолжена алуминиумско тело

Максимална излезна моќност 80W.
Константен тековен дизајн.
3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX.
Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи.
TUV CB CE UL FCC сертифициран.
ЗАШТИТА: краток спој, отворено коло
Површинска монтажа на светлосни возачи

Архитектонско осветлување Дизајн на осветлување


Апликација
Осветлување на крошна, улични светилки, светла за зајдисонце, светилки од Wall Pack.

ЛЕР рекламирање знак, ЛЕР Архитектонски осветлување, ЛЕР Комерцијални индустриски осветлување, ЛЕР Општи Luminaries, Комерцијални

Лед ѕид светла.

Вовед


Model

Wattage(W)

Output volgag(V)

output current(A)

Efficiency(%) <at>100V

FD-80H-038 /B/C/D

80

24-38

1.32-2.7

88

FD-80H-042 /B/C/D

80

30-2

1.2-2.5

88

FD-80H-054 /B/C/D

80

36-54

0.9-1.9

88

FD-80H-076 /B/C/D

80

45-76

           0.6-1.4

89

FD-80H-115 /B/C/D

80

65-115

0.4-1.0

90

Забелешка

Изборните букви A, B, C, D или празни, што покажува дека излезот се зголемува со различни опционални функции.

Стандардниот простор не покажува друга опција (основен модел); Во писмото се наведува дека алуминиумската обвивка

со три-во-едно затемнување, Б букви кои три-во-едно може да се засити светлина и фино подесување на струја, C букви што пластика

школка со три А затемнување, D букви дека пластични школка база модели (нема затемнување функција)Категории на производи : Отворен возач на лимари возачи > LED Canopy Light Driver

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号