Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Отворен возач на лимари возачи > LED Canopy Light Driver > LED водоотпорен електронски возач 75W
LED водоотпорен електронски возач 75W
LED водоотпорен електронски возач 75W
LED водоотпорен електронски возач 75W
 • LED водоотпорен електронски возач 75W
 • LED водоотпорен електронски возач 75W
 • LED водоотпорен електронски возач 75W

LED водоотпорен електронски возач 75W

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-80H-054

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 36-54V

Output Current: 900-1900mA

Warranty: 5 Years

PF: >0.9

Current Accuracy: + -3%

Size: 152*66*38 Mm

Product Name: Waterproof Led Driver 80W

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 850440

Порт: Yantian,SHEKOU

Опис на производот

Детали за производот

Оваа серија е дизајнирана за улично осветлување, да обезбеди 36-160W моќност секција, влезниот напон опсег од 100-277Vac, висока моќност фактор, затемнување на тонот може да се намали на 1%, алуминиумски дизајн, добра дисипација на топлина, краток спој заштита, безбедно и сигурен.


FD-80H
Name
LED Street Light Driver
Output Voltage
36-54V
Material
Aluminium housing
Efficiency
87%
THD
-15%
PF
0.98
SIZE
152*66*38MM
Warranty
5 years
Dimmable
0-10V/PWM/PX
Certified
UL, FCC

Детали за производот

LED Улично светло возач, затемнувајќи нежни и може да се исклучи (0-100%)
Целиот пасус нема трепкање, Тројно затемнување 0-10V / PWM / PX
UL безбедност излез дизајн
Пренапонска заштита, заштита од краток спој, заштита од отворен круг
Може да биде погоден за влажни средини
5 години гаранцијаКатегории на производи : Отворен возач на лимари возачи > LED Canopy Light Driver

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号