Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
UL / cUL 80W 100W 150W CV24 / 36V LED драјвер
UL / cUL 80W 100W 150W CV24 / 36V LED драјвер
UL / cUL 80W 100W 150W CV24 / 36V LED драјвер
 • UL / cUL 80W 100W 150W CV24 / 36V LED драјвер
 • UL / cUL 80W 100W 150W CV24 / 36V LED драјвер
 • UL / cUL 80W 100W 150W CV24 / 36V LED драјвер

UL / cUL 80W 100W 150W CV24 / 36V LED драјвер

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Основни информации

Модел бр.: FD-80H-24

Input Voltage: 100-277VAC

Output Voltage: 24V

Output Current: 2.7A

Warranty: 5 Years

PF: >0.9

Product Name: Waterproof Led Driver 64W

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Функција на производот

 • Широк спектар на влезниот напон 100VAC ~ 277VAC
 • ouput напон може да изберете како различен опсег: 24V 36V 48V
 • Висока ефикасност до 90%
 • Вградена активна PFC функција
 • 100% излез кога нема влез за затемнување, може да се користи како нормално напојување
 • треперење БЕСПЛАТНО
 • Заштита: краток спој.
 • Погоден за надворешна LED осветлување апликација

Технички параметри

Product Name

waterproof LED driver

Item

FD-80H-24V

Output

Current

2700mA

DC Voltage

24V 

Rated power

64W 

Current Accuracy

±3%

R & N (Max)

75mAp-p

Channels

1

Input

Voltage Range

100VAC – 277VAC

Frequency Range

50 – 60Hz

Efficiency(Typ)

90%

Power Factor(Typ)

 0.98

AC Current(Typ)

0.11A@230VAC

Leakage Current

<5mA/277VAC

Inrush current(Typ)

<1A at 230VAC

Protection

Short Circuit

Output close, recovers automatically after fault removed

Function

Dimming

1-10V dimming  (Passive or active)

Others

Dimension

152*66*38mm

G.W

480g

Packing

415(L)*360(W)*190(H)mm;24pcs

Working temp.

-20℃ ~ 50℃

Соработка со нас ќе добиете Предности:

a. Фабрика директна продажба.

б. ОЕМ и ODM се добредојдени.

в. Примерок примерок: се преговара, примерок може да се испорача за 7 дена.

d. Висок квалитет, комплетни видови, добра стабилност, силна практичност.

e. Добар пост-продажен сервис и точка до точка техничка поддршка.

f. Заштеда на енергија, долго користење на животот.

g. Компатибилен со системите на Crestron, Philips, Osram, Lutron, Dynalite, Clipsal, LDS, ABB, Schneider, Leviton, JUNG, Berker, Be Lichtregler итн.

h. Широко се користи во хотел, канцеларија, болница, пазар, дома, на отворено, затворен, сала, сцена, итн.

Контактирајте не веднаш за дополнителни детали со испраќање на истрага за нас. Ќе го најдете она што го сакате.

Пакување и испорака

Откако ќе ја нарачате нарачката, ние ќе ја испорачаме стоката побрзо, ако тие се на залиха.

Стоката ќе биде испратена по воздух, море, меѓународен експрес или како барање на купувачи.


ЧПП

Прашање 1: Дали сте фабрика или трговска компанија?

Одговор: Ние сме фабрика.

Прашање 2: Која е главната работа на Фахолд?

Одговор: Фахолд се фокусираше на LED контролери и неумерени уреди од 2010 година. Имаме 28 инженери кои се посветија на истражување и развој на систем за контрола на LED и затемнување.

Прашање 3: Што Fahold ќе стори ако имаме проблеми по добивањето на вашите производи?

Одговор: Нашите производи се строго проверени пред да се испраќаат. Откако ќе ги добиете производите кои не сте задоволни, Ве молиме слободно контактирајте со нас на време, ние ќе се потрудиме да ги решиме сите ваши проблеми со нашата добра пост-продажба на услуги.

Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, ве молиме пратете пребарување за нас!

Категории на производи : Отворен возач на лимари возачи > LED Canopy Light Driver

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号