Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Отворен возач на лимари возачи > LED Canopy Light Driver > Потрошувачка со мала потрошувачка од 55W LED осветлување
Потрошувачка со мала потрошувачка од 55W LED осветлување
Потрошувачка со мала потрошувачка од 55W LED осветлување
Потрошувачка со мала потрошувачка од 55W LED осветлување
 • Потрошувачка со мала потрошувачка од 55W LED осветлување
 • Потрошувачка со мала потрошувачка од 55W LED осветлување
 • Потрошувачка со мала потрошувачка од 55W LED осветлување

Потрошувачка со мала потрошувачка од 55W LED осветлување

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB
  Мин. Со цел: 200 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-55H-054

Output Type: Single

Warranty: >2 Years, 5 Years

Output Power: 51 - 100W

Input Voltage: Full Range

Connection Mode: Parallel Switching Power Supply

Starting Mode: Separate-excited Switching Power Supply

Voltage Regulating Mode: Width Modulation Type

Power Supplying System: Terminal Power Distribution Equipment

Energy Transmission: One-way Transmission

Modulation System: PWM

Certification: UL

Sample: Available

PF: >0.95

Dimension: 163*48*38.2(L*W*H)

Maximum Power: 55W

Additional Info

Пакување: 20 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs

Бренд: FAHOLD

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian

Опис на производот

Светлината за осветлување на осветлување на шуми е прифатлив начин за надградба на ЛЕР за сервисни станици и слични надворешни апликации. Светлосната бела светлина од 5000K го зголемува чувството на сигурност и безбедност на купувачите, а студиите покажуваат дека приходите растат во добро осветлена околина. Шумското осветлување LED Canopy Светлата се лесни за инсталирање и практично се без одржување. Заштедите на енергија од 70% може да се постигнат со модели од 45W и 80W. Гаранцијата е 5 години.

IP67 Wall Pack Driver

Функција

IP67

-UL и CUL наведени за влажни локации
-Солидна конструкција од алуминиумско тело

Максимална излезна моќност 55W.
Константен тековен дизајн.
3 во 1 затемнување на владата: 0-10V, PWM, RX.
Нежно затемнување (0-100%), може да се затемни за да се исклучи.
TUV CB CE UL FCC сертифициран.
ЗАШТИТА: краток спој, отворено коло
Површинска монтажа на светлосни возачи

Fd 55h 1 760In Img 4853 760

Апликација
Осветлување на крошна, улични светилки, светла за зајдисонце, светилки од Wall Pack.

ЛЕР Реклама знак, ЛЕР Архитектонски осветлување, ЛЕР Комерцијални индустриски осветлување, ЛЕР Општи Luminaries, Комерцијални предводена ѕид светла.

LED Canopy светла возач, бензинска пумпа светлина, водоотпорен возач, IP67 LED возач, крошна светлина

Јас се произведувам


Model

Wattage(W)

Output volgag(V)

output current(A)

Efficiency(%) <at>100V

FD-55H-038 /B/C/D

50

24-38

0.9-1.8

88

FD-55H-042 /B/C/D

50

30-42

0.8-1.5

88

FD-55H-054 /B/C/D

50

36-54

0.7-1.3

88

FD-55H-076 /B/C/D

50

45-76

           0.5-1.0

89

FD-55H-115 /B/C/D

50

65-115

0.3-0.75

90

Забелешка

Изборните букви A, B, C, D или празни, што покажува дека излезот се зголемува со различни опционални функции. Стандардниот простор не покажува друга опција (основен модел); Во писмото се наведува дека алуминиумската школка со три-во-едно затемнување, Б-букви што три-во-едно може да се регулира со светлина и фино подесување, C-букви со пластична школка со три A-затемнети букви, D-букви затемнување функција)Категории на производи : Отворен возач на лимари возачи > LED Canopy Light Driver

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号