Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Home > Производи > Линк возач на возачот
PRODUCT CATEGORIES
Онлајн сервис
Mr.Liu
Контакт сега

Линк возач на возачот

Категории на производи од Линк возач на возачот , ние сме специјализирани производители од Кина, Ул стандарден возач за возачот , Лед панел светло кутија кутија добавувачи / фабрика, големо квалитетни производи од Лед панел светло возач R & D и производство, имаме совршена по продажбата и техничка поддршка. Со нетрпение очекуваме да вашата соработка!
Повеќе

Железничка кутија за спојување на кутијата на кутијата со лед

Повеќе

Алуминиумска кутија за спојување на кутија со легендарна кутија

Висока PFC спојка кутија предводена возач (UL сертификат)


Висок PFC и солиден железен комплет кој е во согласност со електричните кодови за кои се потребни разводни кутии за да се одделат жици и нисконапонски жици.

Со зголемување на барањата за нивоата на безбедност, а потоа и на пазарот во Северна Америка не дозволува жици да бидат изложени, така што производството на Junction кутија предводена од возачот. Високо ниво на безбедност, со заштита од краток спој, но исто така го намалуваат и не затемнуваат возач .

Карактеристики и придобивки

  • UL Listed
  • Пегла обложени железо
  • Висок PFC
  • Лесни

Детали

Куќиштето HN-Junction е високо PFC, цврсто куќиште од железо дизајнирано за употреба со нашите постојани тековни возачи . Оваа разводна кутија е NEMA 1 отценети затворен ограден од лесен, но силно железо со заштитна завршница со црна боја. Дизајниран за инсталација на изведувачи, оваа разводна кутија е ULListed и има одвоеност за нисконапонски и високонапонски инсталации во електрично куќиште. Се одликува со четири дупки за монтирање на површина од 0,20 инчи за површинска монтажа и е дизајниран со монтирани дупки за безбедно одржување на компатибилните уреди за напојување. HN-Junction Box е за употреба само со следните драјвери за постојана струја:

  • 1) 100-347Vac 25-42Vdc 1300mA
  • 2) 100-347Vac 25-42Vdc 1100mA
  • 3) 100-277Vac 25-40Vdc 1500mA
  • 4) 100-277Vac 25-40Vdc 2000mA


Спецификации на производот


Излезен напон: 25-40V

Излезна моќност: 45W

Димензии: 188x86x33 mm

Ефикасност: 88%

Encironment / IP рејтинг: внатрешно / IP20

Макс. Влезен напон: 277V

Намалување на патот: 0-10V / PWM / RX

Сертификат: UL, FCC, класа P


 Led Panel Light Driver
Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号