Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Mr.Liu Mr. Mr.Liu
Што можам да направам за тебе?
Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-27639266 Е-пошта:fahold@fahold.com
Постојана струјна LED светилка на отворено
Постојана струјна LED светилка на отворено
Постојана струјна LED светилка на отворено
 • Постојана струјна LED светилка на отворено
 • Постојана струјна LED светилка на отворено
 • Постојана струјна LED светилка на отворено

Постојана струјна LED светилка на отворено

  Начин на плаќање: T/T,Paypal
  Incoterm: FOB,EXW,FCA
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 15 Денови

Преземи:

Основни информации

Модел бр.: FD-55HH-042

Input Voltage: 100-277VAC

Current Accuracy: +-3%

PF: >0.9

Efficiency: 88%

Size: 140x48x33mm

Output Voltage: 30-42Vac

Output Current: 900ma

Additional Info

Пакување: 24 парчиња / картон

Продуктивност: 200 thousands pcs per month

Бренд: Фахолд

Транспорт: Ocean,Land,Air

Место на потекло: Гуангдонг, Кина

Способност за снабдување: 200000pcs

Сертификат: ISO9001

HS код: 8504401400

Порт: Yantian,Shekou

Опис на производот

LED-возачот со 12V диммиран алуминиумски случај со LED постојано струја има опции за да одговараат на голем број вати, со влезниот напон од 100-277 V и излезната струја од 700 mA. Ја заштитува вашата светлосна инсталација од надтемпература и дава висока заштита од пренапони до 4 kV (LN) / 4 kV (L / N-PE). Воден за возачот 500мм. Погоден за надворешна употреба во уличното осветлување, урбанистички апликации и индустриско осветлување, а за употреба во светилки со заштита од класа I, ова високо ефикасно и сигурно напојување ви дава висока IP заштита (IP67) и широк опсег на работна температура.


Функции на семејството на производот

 • Достапно со различна моќност: 50 W, 80W, 100 W, 160 W, 240 W 320 W
 • Влезен напон: 100-277 V
 • Излезна струја: 500 mA
 • Заштита од надтемпература
Семејни бенефиции за производ
 • Висока заштита од пренапони: до 4 kV (LN) / 4 kV (L / N-PE)
 • Висока ефикасност
 • Голема флексибилност поради широк работен температурен опсег од -40-50 ° C или 55 ° C
 • IP рејтинг: IP67
Области на примена
 • Стрит и урбано осветлување
 • Индустрија
 • Погоден за светилки со класа на заштита I


Категории на производи : Возач со постојан тековен возач > IP67 алуминиумска глава за возач

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Mr.Liu
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备15048543号